Bikinifitness na 2019 Amix Patriot Fitness Weekende - sobota

Ako vyzerala nominácia Bikini fitness v sobotu na 2019 Amix Patriot Fitness Weekend-e vo Vranove nad Topľou? Povie vám to Barbora LABUDOVÁ.

Amix Patriot Cup zmenil tento rok názov na Amix Patriot Fitness Weekend. Prečo? Vo vranovskom kulturáku sa uskutočnili až dva súťažné dni. Pretekári boli rozdelení nielen podľa nominácii, ale aj vekových kategórii. Aké kategórie sme mali možnosť vidieť prvý súťažný deň v nominácii Bikini fitness?

Bikini fitness – Dorastenky open

V dorasteneckej kategórii nastúpilo na stage 11 dievčat. Od prvého momentu, kedy začalo semifinále, bola pre mňa veľkou favoritkou Soňa Šlosárová (94). Bezpochyby bola najlepšie pripravenou pretekárkou v kategórii a vyzerala dobre v každom postoji. Finálová 6 vyzerala nasledovne:

• na 6. mieste skončila Bianka Timková (97). Bianka má veľmi pekné proporcie, myslím si však, že dokáže spraviť lepšiu formu, akú ukázala vo Vranove. Som zvedavá, ako bude vyzerať na ďalších súťažiach
  • na 5. mieste skončila Petra Nováková (92). Rovnako ako u Bianky – myslím si, že dokáže stiahnuť o niečo viac tuku, čo bolo vidno najmä na stehnách v zadnom postoji
  • štvrtá Simona Lukačová (99) bola po semifinále na prvom mieste, vo finále veľmi výrazne klesla. Finálovú prezentáciu som bohužiaľ nevidela, myslím si však, že práve tá „rozhýbala ľady“ a rozhodla o konečných výsledkoch súťaže. Bodové hodnotenie je však jednoznačný dôkaz, že Simona rozhodcov zaujala – ak bude pracovať na jednotlivých postojoch a celkovej prezentácii, rozhodne skončí vyššie
  • Soňa Šlosárová napokon získala bronz
  • druhá skončila Sarah Sombatiová (96). V jednotlivých postojoch vyzerala dobre, do budúcna si ju však viem predstaviť ešte o niečo subtílnejšiu. Sarah má výrazne dlhý driek – spodnú časť plaviek treba ťahať vyššie, aby opticky predĺžila nohy.
  • víťazkou kategórie sa stala mimoriadne pekná pretekárka, ktorú som si všimla už pri registrácii – Bianka Vaníková (95). Vzhľadom na to, že ide o kategóriu dorasteniek jej v podstate nemám čo vytknúť okrem výrazu – netreba zabúdať, že je podstatnou súčasťou prezentácie

Mimo finále som si všimla Luciu Bírovú (93) – veľmi pekná, prepracovaná spodná časť tela. Lucka by mala popracovať na jednotlivých postojoch a na make-upe (najmä líčení očí) – oči treba make-upom zvýrazniť.

Bikini fitness - Juniorky Začiatočník Open

Táto kategória bola príjemným prekvapením súťaže. Napriek tomu, že väčšina dievčat v tejto kategórii súťažila vo Vranove úplne po prvýkrát, rozhodne sa bolo na čo pozerať. Veľmi oceňujem priebeh súťaže – každá z nováčikov si mohla vyskúšať I-walk hneď po nastúpení na pódium – ešte pred začiatkom eliminácie. Tie, ktoré ho mali nacvičený, si teda zaistili miesto v semifinále a naopak. Z 21 dievčat sa cez elimináciu dostalo 16.

Do poznámok v telefóne som si zapísala 3 mená – Šlosárová, Velecká a Majerčíková. Treba však povedať, že Martina Velecká (46) nie je úplný začiatočník. Súťaž vo Vranove bola jej prvá pod taktovkou IFBB – Martina je totiž skúsená pretekárka z INBA. Veľmi pekná forma, proporcie, možno by som uvažovala nad zmenou (skôr úpravou) predného a zadného postoja – dopnúť obidve nohy. Martina získala, veľmi oprávnene, prvenstvo v tejto kategórii. Niečo, čo by som jej vytkla je príliš rozvinuté svalstvo v oblasti hrudníka – je vidno, že má za sebou mnoho náročných tréningov, v kategórii bikini to však v porovnaní s ostatnými pôsobilo rušivo. Tréning hrudníka by som limitovala len na ľahké cviky, ďalšia hmota v tejto partii je nežiaduca.

Soňu Šlosárovú som spomenula už pri kategórii dorastenky – pekné proporcie, veľmi dobrá pripravenosť.

Patrícia Majerčíková (50) je pretekárka, ktorá ma v tejto kategórii zaujala zo všetkých najviac. Oproti svojim súperkám bola jej pódiová prezentácia takmer o triedu lepšia – ani vo sne by mi nenapadlo, že bola na súťažnom stage-i po prvýkrát. Navyše, Patrícia má pekné tvary a je mimoriadne pekné dievča. Skončila na druhom mieste.

TOP 3 doplnila Linda Peťková (35). Ďalšia pretekárka s perspektívou, oproti ostatným dievčatám má však viac rozvinutú spodnú časť tela. Ak by vypracovala väčší svalový objem na stehnách, pri jej výške by forma hraničila s kategóriou wellness fitness.

Na 4. mieste skončila Natália Musilová (42), na 5. Darina Vlčáková (41) a na 6. mieste Simona Lukačová (37). Zaujímavé je, že po semifinále bola Simona svojim počtom bodov na 2. mieste. Rovnako klesla aj v predošlej spomínanej kategórii dorasteniek – ostáva nám len polemizovať o tom, či svoje umiestnenie dokázala tak príznačne ovplyvniť nepodareným I-walkom.

Tejto kategórii bola udelená výnimka – do finále sa napokon dostalo až 8 pretekárok. Všetky finalistky príjemne prekvapili formou, veľa z nich však značne zaostáva v pódiovej prezentácii – ak na nej budú pracovať, mnoho z nich môže byť schopných konkurovať. Z dievčat, ktoré skončili v semifinále ma zaujala už spomínaná Šlosárová, Vaníková a Bírová.

Bikini fitness Juniorky do 166cm

V tejto kategórii nastúpilo 10 pretekárok, medzi nimi aj pár známych tvárí. Myslím, že hneď po nastúpení pretekárok na pódium bolo jasné, kto prišiel túto kategóriu vyhrať. Janka Stachová (57) prišla v krásnej, plnej forme. Od jari výrazne zlepšila prezentáciu a oproti svojim súperkám pôsobila veľmi profesionálne. Od rozhodcov získala jednohlasné prvenstvo.
Striebornú medailu získala Martina Velecká (víťazka nováčikovskej kategórie) a bronzovú Natália Musilová (58). Na 4. mieste skončila Veronika Vieriková (55), ktorá sa ukázala v o niečo plnšej forme ako na jar – značne zapracovala na objeme spodnej časti tela. Veronika je veľmi pekná pretekárka pre väčší svalový objem nôh by som ju však radila skôr do nominácie Wellness fitness. Na 5. mieste skončila Natália Rybovičová (59) a na 6. Soňa Šlosárová (60).

Bikini fitness Junior nad 166cm

Posledná juniorská bikini kategória priniesla na stage 14 dievčat. Najväčším prekvapením tejto kategórie bola pre mňa Klaudia Bartková (74). Registrovala som ju už predchádzajúce súťažné sezóny, tentokrát však prišla v peknej forme, s dobrou prezentáciou a veľmi atraktívnym vzhľadom. Ak by túto kategóriu vo Vranove vyhrala, nikto by nemohol povedať ani pol slova. Druhý súťažný deň sa ukázala v nominácii wellness fitness. Ak neplánuje ďalej rozvíjať svalstvo spodnej časti tela, jej budúcnosť vidím v bikinách. Obsadila napokon 3. miesto.

Po semifinále bola bodovou víťazkou Zuzana Šnajderová (78). Zuzka má výhodu dlhokánskych nôh, oproti ramenám má však veľmi úzke boky – snažila by som sa o niečo zúžiť pás, aby zvýraznila symetriu – teda pomer ramená, pás, boky. Zuzka po finále skončila na striebornej pozícii. Kto ju po individuálnej prezentácii porazil?

Natália Lamancová (87). Je pre mňa prekvapením, ako sa Natálii podarilo stiahnuť spodnú časť tela – nedávno súťažila ešte vo wellness. Myslím si, že by mala popracovať na výraze. Na 4. mieste skončila Diana Zuberiová (85). Pekná pretekárka, spodnú časť plaviek by som ťahala vyššie, aby opticky predĺžila nohy.

Piate miesto sa ušlo Barbore Jakábovej (83). Barbora dominuje výrazne väčším svalovým objemom ako iné pretekárky. Som zvedavá, v akej forme sa ukáže na iných súťažiach – tá vo Vranove totiž nebola dotiahnutá. Napriek tomu musím povedať, že podľa mňa patrí do kategórie wellness fitness.

Na 6. mieste skončila Petra Nováková (73), ktorá sa napriek tomu, že súťažila prvýkrát, na pódiu vôbec nestratila. Do budúcna treba ešte o niečo viac prepracovať spodnú časť tela, čo som už spomínala pri kategórii dorastenky.

Nedá sa mi nespomenúť našu redaktorku Andreu Fedorovú (72), ktorá (tak, ako už uviedla šéfredaktorka Bikinifitness.SK Soňa KOLCUNOVÁ) musí popracovať na výraze a celkovom vystupovaní na pódiu. Aďka je krásne žieňa, musí sa však vedieť predať. Tej ušlo finále o chlp a ak mám byť úprimná, po semifinále som si myslela, že práve ona obsadí posledné voľné miesto vo finále.

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!