Čo sa aktuálne deje v IFBB PRO? Tieto súťažiace mieria na 2022 Olympia Weekend!

Po dlhšej odmlke vám prinášame aj výsledky z IFBB PRO súťaží. Kto zvíťazil v posledných týždňoch a mieri na 2022 Olympiu?

Aj keď naša pozornosť sa upriamovala v posledných týždňoch na IFBB International scénu ( a čakajú nás ešte 3 reporty z 2021 Majstrovstiev sveta v Santa Susanne), IFBB PRO scénu pozorne sledujeme tiež. Prinášame vám teda sumár najzaujímavejších výsledkov súťaží za posledné týždne. Na pódiách po celom svete sme totiž mohli vidieť niekoľko TOP pretekárok a ich formy by nemali uniknúť žiadnemu fanúšikovi bikinifitness.

Romania Muscle Fest PRO Bikini

Začneme súťažou, ktorej výsledky sú najčerstvejšie. V Rumunsku sa konala už tradičná súťaž Romania Muscle Fest PRO, v rámci ktorej sa na pódiu vystriedalo niekoľko nominácii profesionálov. Medzi bikinifitnesskami bola najžiarivejším menom jednoznačne Ashley KALTWASSER, ktorá si prišla zasúťažiť do Európy a absolvuje tiež semináre v Británii a Španielsku v rámci Olympia All-Star Tour. Ashley bola pre všetky súťažiace v Rumunsku najobávanejšou súperkou. Po tom, čo našla „to pravé orechové“ a bodovala na 2021 Bikini Olympii zopakovala formu aj v Rumunsku a vyhrala s ideálnym skóre.

Druhé miesto si domov odniesla Allison TESTU, už kvalifikovaná na 2022 Olympia Weekend. Allison je bývalou Elite PRO pretekárkou, čo potvrdzuje, že bikinifitnessky súťažiace v Elite PRO sú krásne ženy pripravené na súťaženie v akejkoľvek federácii. Allison predviedla dobrú formu. Tretia skončila Brazílčanka Gessica BRUN, ktorá disponuje o čosi väčším objemom spodnej časti tela. Tatiana LANOVENKO z Ruska, ktorá vynikala najmä lookom. Niet sa však čomu čudovať, Tanya je manažérka showroomu značky SV Bikini a preto si vedela veľmi dobre vybrať. TOP 5 doplnila ďalšia bývalá Elite PRO pretekárka Matilde BIAGINI.

Zdroj: npcnewsonline.com

EVLS Prague PRO Bikini

Allison TESTU práve na tejto súťaži dokázala zaujať rozhodcov natoľko, že jej udelili jednomyseľné prvé miesto. Allison previedla veľmi pekný look s červenými plavkami a na pódiu vyzerala sviežo. Allison už v ROZHOVORE s našou redaktorkou Barborou LABUDOVOU tvrdila, že jej najväčším snom je nominovať sa na Olympiu. Odvtedy to dokázala hneď dvakrát a myslím, že dobré umiestnenia na viacerých súťažiach po Olympii jej potvrdili, že jej forma sa uberá správnym smerom. Druhé miesto si odniesla skúsená Stine HANSEN, ktorá dosiahla počas uplynulých rokov neuveriteľné zlepšenie. Mimoriadne dobre však vyzerala aj tretia Wiktoria GASIOR, bývalá hviezda IFBB International, ktorá sa po Majstrovstvách sveta vo fitness 2020 rozhodla zmeniť federáciu. Už v minulom ČLÁNKU sme vám priniesli informáciu, že Wiktoria sa nominovala na Bikini Olympiu 2022. Dobré umiestnenie z Prahy jej však jednoznačne dodá sebavedomie.

Na štvrtom a piatom mieste skončili Ana Maria VINTU a Evita BREIDE. Musím však priznať, že ma šokovalo siedme miesto dvojnásobnej účastníčky olympie Noory MAHONEN z Fínska. Noora sa svojou formou netrafila do vkusu rozhodcov. Príjemne sa však pozeralo na ďalšiu Poľku v line-upe, Klaudiu IGNASIAK. Dosiahla len na desiate miesto, no som rada, že skúša súťaženie medzi profesionálmi. Deviata skončila Petra VOLDÁNOVÁ z Česka.

Zdroj: ronnie.cz

Sacramento PRO Bikini

Súťaž, ktorú sprevádzala veľká tragédia. Práve šiesteho novembra sa totiž objavila informácia, že svet bodybuildingu navždy opustil Mr. Olympia a skvelý šampión Shawn RHODEN. Aj keď na profesionálnej súťaži v Sacramente súťažili len bikinifitnessky, tragédia ju poznačila. Len pred niekoľkými mesiacmi sme sa totiž dozvedeli, že s Lauralie CHAPADOS už viac netvoria pár. Lauralie štartovala práve v Sacramente a tisíce ľudí netrpezlivo očakávali jej reakciu. Lauralie nie je typ pretekárky, ktorá sa vzdáva. Súťaž jednoznačne vyhrala, predviedla skvelú formu a očarujúcu prezentáciu. Neskôr na sociálnej sieti napísala, že so žiaľom sa musí sama vyrovnať.

Striebro získala Jessica WILSON, ktorá stále reprezentuje štíhlosť v nominácii bikini. Tretia Lucia MALAVAZE predviedla dobrú formu a je vidieť, že desiate miesto z tohtoročnej Bikini Olympie jej dodalo potrebnú iskru. Štvrtá skončila Alessia FACCHIN. Krásna Adrianne ONOFREI bola piata, čo je zatiaľ jej najlepším výsledkom medzi profesionálkami. Rovnaké umiestnenie dosiahla aj na 2021 IFBB Legion Sports Fest PRO. Na pódiu sme mohli dokopy vidieť 29 bikinifitnessiek.

Iron Games PRO Bikini

Aj na tejto súťaži bola jedna súperka obávanejšia, než ostatné. Lauralie CHAPADOS bez problémov ovládla aj Iron Games PRO a znovu dokázala, že o titul Ms. Bikini Olympia má právo bojovať aj v roku 2022. Táto súťaž sa konala len týždeň po tragickej smrti jej bývalého priateľa a Chapados ňou ukončila dlhú súťažnú sezónu. Verím, že Lauralie sa onedlho pustí do práce a dokáže zlepšiť všetky drobnosti, ktoré jej počas sezóny 2021 niektorí vyčítali, aby mohla konečne získať vysnívaný titul. Druhé miesti patrilo Danielle PHELPS, ktorá súťažila po odmlke. Mimoriadne krásna pretekárka ukázala dobrú formu. Verím, že ju dokáže ešte zlepšiť a zabojuje o miestenku na 2022 Bikini Olympiu. Skúsená Lucia MALAVAZE si z tejto súťaže odniesla opäť bronz.

Line-up na tejto súťaži bol naozaj nabitý. Súťažilo až 28 bikinifitnessiek. Štvrté miesto napokon obsadila Phoebe HAGAN, dlhonohá pretekárka, ktorá chodí na súťaže pravidelne dobre pripravená. Na Olympiu 2022 sa už nominovala súťažou Arnold Classic UK. Piate miesto si odniesla Alessia FACCHIN z Talianska, ktorej sa podarilo nominovať na 2021 Bikini Olympiu a určite by sa na veľký stage rada vrátila. Alessia v roku 2021 absolvovala množstvo súťaží v USA a som zevdavá, či to zvládne opäť alebo takticky zvolí pár súťaží, kde bude jej šanca nominovať sa najvyššia. Prekvapením bolo určite aj šieste miesto skúsenej Jennifer RONZITTI. Jen prišla na súťaž v mäkšia, než na Olympii 2021, no určite sa chce nominovať aj na tú budúcoročnú a preto predpokladám, že sa pokúsi ešte formuzlepšiť. Spomedzi pretekárok zaujala aj Maria Julia LEMOS, ktorá v tomto roku vyhrala Puerto Rico PRO. Napokon sa jej však aj kvôli nie úplne dotiahnutej forme ušlo až jedenáste miesto.