Krása, zdravie

Diastáza – postrach žien aj mužov

Počuli ste už o diastáze? Viete, čo tento termín označuje? Čo tento jav spôsobuje, u koho sa najčastejšie vyskytuje a ako ho treba riešiť? Všetko sa dozvieš v tomto článku.

Ako na zdravé kĺby a prečo by sme im mali venovať pozornosť?

Andrea FEDOROVÁ sa za vás pozrela na problematiku zdravých kĺbov. Prečo by ste sa teda Ako na zdravé kĺby a prečo by sme im mali venovať pozornosť? o svoje kĺby mali príkladne starať? 

Čo spôsobuje zadržiavanie vody v podkoží?

Čo spôsobuje zadržiavanie vody v podkoží? Barbora LABUDOVÁ to zisťovala za tie z vás, ktoré tento pocit poznajú. 

Hydratácia: Je pri tréningu naozaj taká dôležitá?

Trénujete aj počas horúcich letných dní? A dbáte aj na dostatočný príjem tekutín? Pozrime sa spolu na správnu hydratáciu a kroky ako prijať viac tekutín. 

Káva a jej vplyv na fyzický výkon

Ako môže káva a samotný kofeín ovplyvniť váš výkon na tréningu? Ktoré mýty o káve sú pravdivé a čomu by ste už radšej nemali veriť? Povie Barbora LABUDOVÁ. 

Ako docieliť krásnu a zdravú pokožku?

S blížiacimi sa súťažami má stále viac pretekárok problém s unavenou pokožkou. Ako docieliť krásnu a zdravú pokožku? 

Ako prežiť sviatky bez obmedzení a zároveň bez výčitiek?

Sviatky sú spojené s množstvom dobrého jedla. Dajú sa prežiť aj bez výčitiek a udržaným progressom? Barbora LABUDOVÁ vám to vysvetlí. 

Čo ovplyvňuje kolísanie hmotnosti?

Aj vy patríte medzi ženy, ktorým dokáže číslo na váhe zlepšiť alebo zničiť deň? Barbora LABUDOVÁ vám povie, čo ovplyvňuje zmeny čísiel na váhe a prečo nie sú až tak dôveryhodné. 

Aj ty chodíš na nočné výlety do chladničky?

Čo robiť s nočnými výletmi do chladničky, ktoré prídu, keď vás prepadne "vlčí" hlad? Alica HEVEROVÁ píše práve o tomto probléme. 

Musím mať spravené prsia, ak chcem byť úspešná vo fitness?

Augmentácia pŕs je častým zákrokom u žien, ktoré súťažia medzi bikini fitnesskami. Je to však potrebné? Barbora LABUDOVÁ spracovala článok! 

Prečo je spánok taký dôležitý?

Spánok je dôležitý. Prečo mu často nevenujeme toľko pozornosti, ako by sme mali? 

Syndróm polycystických vaječníkov (PCOS)

Možno ho máte aj vy. A možno ovplyvňuje aj vašu prípravu- ako súvisí syndróm polycystických vaječníkov s bikinifitness? Čítajte v článku Barbory Labudovej.

Ovplyvňuje menštruačný cyklus silové tréningy žien?

Vojnu proti hormónom možno nevyhráme, no môžeme sa naučiť dosť na to, aby sme z tréningov vyťažili maximum. Ako je to teda s našim menštruačným cyklom a tréningami? 

Je hormonálna antikoncepcia vhodná pre silovo trénujúce ženy?

Hormonálna antikoncepcia a silový tréning? Áno, alebo nie? O vplyvoch hormonálnej antikoncepcie na rast svalovej hmoty a silový výkon žien.

Radka SZOMBATHOVÁ - ako sa správne nalíčiť na súťaž?

Radka SZOMBATHOVÁ, odborníčka na súťažný make-up, vám v článku vysvetlí, ako sa čo najlepšie nalíčiť na súťažné pódium a čomu sa rozhodne vyhnúť. Čítajte! 

Ako sa stať ranným vtáčaťom za 4 týždne

Kvalitne sa vyspať a ráno vstať plný energie, nemusí byť iba akýmsi prianím, ale každodenným zvykom.

Vstávať a cvičiť?

Kedy je ten najlepší čas pre navštívenie posilňovne? Kedy sa cvičí najlepšie? Efektívnejšie je trénovať ráno, alebo večer?

Celultída - príčiny, dôsledky, ako sa jej efektívne zbaviť?

Celulitída je v povedomí mnohých žien spájaná s kozmetickou vadou pokožky, výsledkom ktorej je jej dobre známy "pomarančový vzhľad". Ako sa jej zbaviť?

Spánok kávou nenahradíš

Aký vplyv má spánok, jeho dostatok, či nedostatok na naše zdravie a postavu? Prečo je spánok súčasťou efektívneho fitness programu?

Nepríjemný zápach po karnitíne? Vyriešené!

Prečo niektoré bikinifitnessky majú problém s nepríjmených zápachom, ak prijímajú karnitín? Poznáme dôvod!