Tréningy

Statický strečing vs. silový tréning

Statický strečing a jeho úlohu popri silovom tréningu v dnešnom článku podrobne rozobrala Andrea FEDOROVÁ. 

Všetko, čo by ste mali vedieť o statickom strečingu

Ako pracujú naše svaly a aký má statický strečing vplyv na náš pohybový aparát? Kedy je vhodné zaradiť statické naťahovanie mimo brán fitness centra? A naopak na čo by sme si mali dávať pri naťahovaní sa pozor? Dozviete sa v prvej časti článku o statickom strečingu od Andrey FEDOROVEJ.

Martin Snášel: Ako vidí ženský silový tréning?

Prečítajte si unikátny rozhovor s odborníkom Martinom Snášelom. Ako vidí ženský tréning? Rozprávala sa s ním Andrea FEDOROVÁ.

Ako cvičiť výpady a prečo ich nevynechávať z tréningu?

Pre niekoho prechádzka, pre iné cesta peklom. Aké variácie výpadov existujú a čo všetko by sme o nich mali vedieť? Dozviete sa v novom článku od Andrey FEDOROVEJ.

10 mýtov o silovom tréningu

O silovom tréningu sa povedalo už veľa, a to aj ľudia, ktorí jeho účinok nikdy neokúsili na vlastnej koži. Ktoré mýty sú najčastejšie a kde je pravda? Prečítajte si v článku od Andrey FEDOROVEJ.

Všetko, čo by ste mali vedieť o tréningu ramien

Svalnaté guľaté ramená patria ku symetricky vyšportovanej postave rovnako ako vypracovaný guľatý zadok. Venujete im dostatočné miesto v tréningu? O deltových svaloch a správnej technike pri ich trénovaní sa dozviete v najnovšom článku od Andrey FEDOROVEJ.

Ako cvičiť hyperextenziu a prečo by ste ju nemali vynechať z tréningu?

Hyperextenziu označujú mnohí za jeden z najlepších cvikov na driekovú časť chrbta. Čo všetko môžeme rozličným prevedením tohto cviku posilniť? Prezradí nám Barbora LABUDOVÁ v tomto článku.

Trénerský kurz 1. stupeň - Bodybuilding a Fitness Inštruktorka, Činkáreň Čambal

V Činkárni Čambal Petržalka sa uskutoční od 25. do 27. septembra 2020 Trénerský kurz 1. stupňa - Bodybuilding a Fitness Inštruktorka.

Správna technika je základom cvičenia: Na toto musíme dbať všetky

Všetci by ju mali poznať a pri cvičení na ňu dbať. Prečo by ste mali dbať na správnu techniku cvikov a aké komplikácie hrozia? Prečítajte si článok Andrey FEDOROVEJ.

Odporové gumy vs váhy: Má zmysel cvičiť aj bez činiek?

Dajú sa váhy nahradiť odporovými gumami a má tréning s nimi zmysel? Pre koho je najúčinnejší? Povieme si v dnešnom článku. 

Foam roller: Táto pomôcka by vo vašom tréningu nemala chýbať

Valčekovanie sa je dnes veľmi populárne a určite ste o ňom už počuli aj vy, poprípade ste videli človeka, ktorý ho praktizuje. Síce spôsobuje bolesť – ale príjemnú. A prečo je táto bolesť dobrá? Jeho zaradenie v tréningu, ale aj mimo neho má svoje opodstatnenie. Viete, ako reagujú svaly na tréning a aké má v tom benefity foam roller? Poďme sa na to pozrieť bližšie v článku od Andrey FEDOROVEJ.

Drepy od A po Z – 2. časť

Aké variácie drepov poznáme? Ako sa prevádzajú a na čo sú určené? Dozviete sa v druhej časti článku o drepoch od Barbory LABUDOVEJ.

Drepy od A po Z 1. časť

To, že DREP patrí medzi kráľovské cviky už dávno všetky vieme. Vykonávate tento cvik správne? Akú variáciu zvoliť? Čo všetko je dôležité pri vykonávaní drepov? Dozviete sa v detailnom článku od Barbory LABUDOVEJ.

Všetko, čo by ste mali vedieť o tréningu brucha

Ako dosiahnuť krásne, ploché brucho? Aké cviky treba cvičiť? Je naozaj potrebné cvičiť brucho každý raz, keď vkročíte do fitka? Odpovede na tieto, ale aj iné otázky Vám v tomto článku dá Barbora LABUDOVÁ.

Všetko, čo by ste mali vedieť o tréningu chrbta

Čo všetko by ste mali vedieť o tréningu chrbtového svalstva? Dočítaš sa v novom článku od Andrey FEDOROVEJ.

Good morning - poznáte tento cvik a ovládate jeho techniku?

Slová good morning okrem pozdravu na dobré ráno označujú konkrétny cvik. Patrí tento cvik skutočne k najlepším cvikom na zadok? Dozviete sa v tomto článku, ktorý pripravila Barbora LABUDOVÁ.

Ako cvičiť vnútorné stehná?

Aj vy ste už rozmýšľali nad tým, ako by ste mohli precviciť svoje vnútorné stehná? Andrea FEDOROVÁ vám v dnešnom článku vysvetlí, ako túto partiu precvičiť a prečo je pre niektoré ženy problematická. 

Ako cvičiť legpress a prečo by ste ho nemali vynechať z tréningu?

Ako dobre poznáte legpress? Je to jeden z hlavných cvikov tréningového plánu nôh asi každej z nás, ktoré cvičíme silový tréning. Podrobnejšie vám o ňom povie Andrea Fedorová.

Všetko, čo by ste mali vedieť o tréningu zadku

Guľatý a pevný zadok je jedna zo svalových partií, o ktorej zaručene sníva každá žena. Čo všetko by ste mali vedieť o sedacích svaloch a o ich tréningu? Všetko vám povie v tomto článku Barbora LABUDOVÁ.

Čo je muscle-mind connection a ako ho využiť?

Muscle-mind connection. Pojem, ktorý ste mnohé pravdepodobne počuli. Čo však znamená a ako sa dá MMC využiť v praxi? Vysvetlí Andrea Fedorová.