Výživa

Laktózová intolerancia – prečo vzniká?

Čoraz viac ľudí má v dnešnej dobe problém s intoleranciou na rôzne potraviny. Ako vzniká laktózová intolerancia? Čo je vlastne laktóza, čo všetko ju obsahuje a ako tieto potraviny nahradiť? Dozviete sa v článku od Barbory LABUDOVEJ.

Čo sú spaľovače tukov a ako fungujú?

Viete čo sa skrýva v ,,zázračných“ tabletkách, ktoré nám napomáhajú v spaľovaní prebytočného tuku? Ako fungujú a kedy je vhodné ich zaradiť do výživy? Čo všetko je na trhu dostupné a aké sú účinky týchto spaľovačov? Pozrime sa na to bližšie s Andreou FEDOROVOU.

Všetko, čo potrebuješ vedieť o arašidových maslách

Len ťažko by sme medzi sebou hľadali niekoho, kto túto zdravú a lahodnú dobrotu neochutnal. Arašidové maslá patria podľa mnohých medzi najzdravšie maškrty. Je to naozaj tak? Čo by ste o nich mali vedieť? V najnovšom článku o arašidových maslách objasní Andrea FEDOROVÁ.

Veľký prehľad rastlinných mliek: Ktoré si vybrať?

V dnešnej dobe nájdeme na trhu mnoho druhov rastlinných mliek. Ktoré z nich je najlepšia alternatíva? Dozviete sa v tomto článku od Barbory LABUDOVEJ.

KREATÍN – ako dobre poznáš tento ,,superdoplnok“?

Kreatín patrí k jedným z najviac obľúbených doplnkov výživy medzi športovcami. Využívate benefity jeho suplementácie aj vy? O tom aké má účinky a prečo po ňom cvičenci tak často siahajú sa už napísalo veľa. Ale máte o ňom dostatok informácii? Všetko, čo by ste mali o kreatíne vedieť, vám objasní Andrea FEDOROVÁ v najnovšom článku.

Naozaj je cukor droga? Pozrite si veľký prehľad cukrov a jeho náhrad!

Cukor je droga. Všetko, čo ho obsahuje je nezdravé a mali by sme ho zo svojho jedálnička úplne odstrániť. Je to pravda? Aké druhy cukru poznáme a ktorý z nich je pre naše telo najvhodnejší? Prečo sa biely cukor považuje za taký nezdravý? Dozviete sa v novom článku od Barbory LABUDOVEJ.

Sú umelé sladidlá naozaj smrť?

O sladidlách sa toho popísalo už mnoho. Tak teda sú alebo nie sú zabijakom? Ako sa delia? Povie Andrea FEDOROVÁ. 

Ghrelín - hormón hladu, ktorý ťa ovplyvňuje viac, ako si myslíš

Ako dobre poznáš svoje telo? Vieš, že existuje hormón, ktorý zodpovedá za tvoj pocit hladu? Ako funguje a čo všetko je dobré o ňom vedieť? Dozviete sa v dnešnom článku od Andrey FEDOROVEJ.

Zemiaky vs. bataty – čo je lepšia voľba?

Ješ častejšie bataty alebo zemiaky? Vieš, ktoré sú pre tvoje telo lepšie a aké majú oba druhy výhody? Povie ti Barbora LABUDOVÁ v tomto článku. 

BCAA - kedy ich potrebuješ a čo to vlastne je?

BCAA - sú skutočne zázrakom, alebo len doplnkom stravy, ktorý môže istým športovcom pomôcť? Povie ti v dnešnom článku Andrea FEDOROVÁ. 

Pravda o superpotravinách 2. časť

Superpotraviny- toľkokrát skloňovaný pojem, ktorý je však pre mnohých nejasný. Aká je teda pravda o superpotravinách zistila Barbora LABUDOVÁ. 

Prečo sú vitamíny a minerály dôležité aj pre športovkyne?

Vitamíny a minerály- dôležitá súčasť nášho tela, na ktorú často zabúdame. Prečo a koľko ich potrebujeme? Ktoré vitamíny sú pre naše telo nevyhnutné? Povie Soňa KOLCUNOVÁ. 

Pravda o superpotravinách 1. časť

Superpotraviny- toľkokrát skloňovaný pojem, ktorý je však pre mnohých nejasný. Aká je teda pravda o superpotravinách zistila Barbora LABUDOVÁ. 

IIFYM - zázrak alebo racionálny prístup k strave?

Už ste niekedy videli skratku IIFYM a nerozumeli ste jej? Čo tieto písmenká znamenajú a prečo sa ich niektorí držia a nedajú na tento prístup k strave dopustiť? Ozrejmí Barbora LABUDOVÁ. 

Intermittent Fasting - komplexný pohľad na prerušované hladovanie 1. časť

Je Intermittent Fasting naozaj jediným a najefektívnejším riešením pre mužov a ženy zo sveta fitness/bodybuildingu? Kde sú jeho silné a kde slabé stránky? 1. časť

Káva a jej vplyv na fyzický výkon

Ako môže káva a samotný kofeín ovplyvniť váš výkon na tréningu? Ktoré mýty o káve sú pravdivé a čomu by ste už radšej nemali veriť? Povie Barbora LABUDOVÁ. 

Kedy a koľko proteínu prijať, ak chcem nabrať svaly?

Kedy a koľko proteínu prijať, ak chceme my, ženy, naberať svalstvo? Ďalší článok zo sveta proteínov od Sone KOLCUNOVEJ sa zaoberá práve touto problematikou. 

Ktorá múka je pre naše telo najlepšia?

Múka - strašiak alebo kamarát? Aké alternatívy môžeš zvoliť ak sa chceš vyhýbať pšeničnej múke a aké majú výhody? Povie Barbora LABUDOVÁ. 

Rastlinné proteíny – čo skrývajú a kedy po nich siahnuť?

Rastlinný proteín je dobrou náhradou živočíšneho najmä v prípade intolerancií alebo alergií. Čo sa v rastlinných proteínoch skrýva? Povie v článku Soňa KOLCUNOVÁ. 

Typy proteínov - aké sú medzi nimi rozdiely a ktorý vyhovuje práve vám?

Aké typy proteínov sú najčastejšie na trhu a ktorý najlepšie spĺňa vaše požiadavky? Zistíte to v článku od Sone KOLCUNOVEJ.